Barion Pixel
Používaním tohto webu súhlasíte s uchovávaním cookies, ktoré používame na poskytovanie služieb, prispôsobenie reklám a analýzu prenosov.
ErotickaShow.sk online sexshop
Erotickashow.sk - Sexshop +421233002662

Vibrátory

Vibrátory sú elektrické alebo batériové hračky pre ženy aj mužov, ktoré vibráciami stimulujú pohlavné orgány. Existuje mnoho druhov vibrátorov: klasické, určené na stimuláciu klitorisu, alebo tvarované, určené na vaginálnu / análnu stimuláciu. Niektoré vibrátory majú aj rôzne nastavenia intenzity a rýchlosti podľa preferencií používateľa.

Zoradiť podľa:

Nájdite pre seba ten najlepší vibrátor pomocou našej poradne. Po prečítaní článku môžete zistiť, presne z akého tvaru, z akého materiálu, s akými funkciami potrebujete vibrátor. 

Ktorý vibrátor je pre Vás najvhodnejší?

Je to oveľa komplexnejšia otázka než sa zdá, keďže ich existuje niekoľko stoviek. My Vám však pomôžeme. Zozbierali sme niekoľko hľadísk na základe ktorých,  si môžete vybrať hračku najviac uspokojujúcu Vaše sexuálne nároky.

Typy vibrátorov

Najprv je potrebné si vyjasniť presne, o aký typ sexuálnej hračky máte záujem, aké sú Vaše sexuálne nároky, ktorá sexuálna hračka je Vám najbližšia, z akého materiálu je vyrobená, farebné prevedenie a tvar. V našom erotickom webshope nájdete nasledujúce typy:

 • Klasický, jednoduchý tyčový vibrátor
 • Stimulátor na bod G
 • Verne zobrazený stimulátor realistického tvaru/materiálu
 • Stimulátor s rotačnou/špeciálnou funkciou
 • Vibrátor s ramenom na dráždenie klitorisu
 • Análny vibrátor
 • Hypoalergénne produkty pre senzibilnú pokožku
 • Vodotesné vibrátory
 • Intímne masážne prostriedky, prstové vibrátory
 • Luxusné a prémiové produkty
 • Stimulátory prostaty pre mužov

Aké sú prednosti jednotlivých typov vibrátorov?

1. Klasické, jednoduché vibrátory Klasické, jednoduché vibrátory

Klasické vibrátory odporúčame milovníkom jednoduchých, čistých línií. Sú medzi nimi produkty s najvýhodnejšou cenou, vyrobené z pevného materiálu, ktorý dobre vedie vibráciu, spravidla z plastu. Tieto produkty nemajú žiadny vonkajší povlak pohlcujúci intenzitu vibrácie, preto aj vibrátory so slabším motorom sú mimoriadne stimulujúce.
 

2. Verne zobrazené stimulátory s realistickým tvarom/materiálom Realistické vibrátory, dildá

Väčšinu žien vzrušuje už aj len pohľad na penis. Preto sú zvlášť obľúbené vibrátory realistických tvarov, s výrazným žaluďom a žilovým povrchom. Ďalším dôležitým hľadiskom je, aby sa vibrátor svojim materiálom podobal na skutočný penis, preto z repertoáru nemôžu chýbať absolútne realistické, na dotyk hodvábne produkty, vyrábané z kože podobného materiálu Nature Skin.

 

Stimulátory s rotačnou/špeciálnou funkciou3. Stimulátory s rotačnou/špeciálnou funkciou

Tieto produkty už spĺňajú naozaj všetky sexuálne nároky. Vybrať si môžeme z verzií stimulujúcich akt, vykonávajúcich pohyb hore-dolu, stimulátorov s rotačnou hlavicou a s perličkami poskytujúcimi extra rozkoš a z iných stimulátorov so špeciálnymi funkciami (masírujúci vlnitý pohyb, diaľkové ovládanie atď.). Tieto stimulátory samozrejme popri špeciálnych funkciách stimulujú aj vibráciou a jednotlivé funkcie sa dajú nastaviť, zapnúť a vypnúť zvlášť.

 

4. Vibrátory s ramenom na dráždenie klitorisu Vibrátory s ramenom na dráždenie klitorisu

Tieto vibrátory vyslovene odporúčame ženám, ktoré dosiahnu orgazmus dráždením klitorisu, keďže majú okrem vibrácie, alebo inej funkcie (rotácia, pohyb hore-dolu, vlnitý pohyb atď.) aj rameno na dráždenie klitorisu, ktoré pekne priľahne na venušin pahorok a poskytuje špeciálnu masáž. U väčšiny vibrátorov sa dá vibrácia ramena na klitoris ovládať zvlášť.

 

5. Análne vibrátory Análne vibrátory

Tvar stimulátorov vytvorených vyslovene na análny sex, je zvyčajne kužeľovitý smerom ku vrcholu sa zužuje, aby bol zaistený čo najšetrnejší vstup do anusu. Začiatočníkom v každom prípade odporúčame tento tvar a nesmiete zabudnúť, že vibrátor nemá mať priveľmi rozšírený tvar, pretože to môže byť v prípade anusu, ktorý si naň ešte nezvykol nepríjemný zážitok. Pri používaní análneho stimulátora nikdy nesmieme vynechať lubrikant, pretože v tejto oblasti sa nevytvára prirodzená lubrikácia a je dôležité predísť poraneniu sliznice.   

6. Vodotesné vibrátory Hypoalergénne produkty pre senzibilnú pokožku

Kto by sa nerád maznal v kľude, diskrétne pod sprchou, alebo pohodlne ležiac vo vani, hoci aj s pohárom šampanského. Vodotesné produkty boli vyvinuté presne pre tieto prípady. Sú vybavené špeciánym tesnením, brániacim vniknutiu vody do motora stimulátora.

 

7. Intímne masážne prostriedky, prstové vibrátory Intímne masážne prostriedky, prstové vibrátory

Nepostrádateľné pomôcky predohry, ktorými intenzívnou masážou hýčkame erotogénne zóny (od menej citlivých bodov postupujúc k intímnejším zónam), tak stupňujúc erotické naladenie. Môžu byť vynikajúcim doplnkom aj počas aktu, napríklad prstový vibrátor, ktorým sa vo vhodnej pozícii dajú stimulovať bradavky, stehná, klitoris, anus, okolie hrádze atď. Je to iba na Vašej fantázii.

 

8. Luxusné vibrátory

Stimulátory spĺňajúce aj luxusné nároky, svojím tvarom, dizajnom, zložením materiálu, ako aj poskytovanými funkciami, tvoria sekciu exkluzívnych produktov. U týchto produktov je už v každom prípade samozrejmosťou použitie antialergénnych materiálov, silný vibračný motor, viacero rytmov vibrácie a u väčšiny produktov sa už netreba starať ani o batérie, keďže majú zabudovaný nabíjateľný akumulátor. Pokiaľ si objednáme takýto produkt, môžeme si byť istí, že aj jeho balenie bude prvotriedne a mimoriadne dekoratívne.

 

9. Stimulátor prostaty pre mužov Stimulátor prostaty pre mužov

Tvar týchto stimulátorov bol vyvinutý špeciálne pre anatómiu mužského tela. Vďaka ich ohnutému tvaru sa dá ľahko dosiahnuť a intenzívne stimulovať, už dobre známy najcitlivejší bod mužov, takzvaný bod P, teda prostata.

 

Pomer ceny a hodnoty

Aj pri vibrátoroch platí pomer ceny a hodnoty. Ak je vibrátor drahší, nie je to náhoda. Vo všeobecnosti možno povedať, že zloženie materiálu vibrátorov, ich trvácnosť, ako aj stupeň komplikovanosti elektroniky riadiacej vibráciu, určuje cenu a kvalitu vibrátora. Podľa našich skúseností sa nevypláca pri kúpe vibrátora šetriť, vždy sa vyplatí investovať do drahšieho produktu, aby bola spokojnosť maximálna. Samozrejme aj ten, kto chce na nákup venovať menej peňazí, nájde produkty najvhodnejšie pre svoju peňaženku.

Rozmery (dĺžka a priemer)

Priemerná dĺžka stoporeného penisu je cca. 15 – 18 cm, priemer 3,5 – 4 cm. Samozrejme rozmery penisu nie sú pre rozkoš rozhodujúce, predsa je však u každej ženy dané, penis akej dĺžky a priemeru obľubuje, alebo aký by rada vyskúšala. Začiatočníčkam v každom prípade odporúčame menšie, hoci aj tzv. minivibrátory, dlhé maximálne 15 – 20 cm, so solídnym priemerom. V ponuke máme samozrejme aj extra rozmerné vibrátory (25 – 38 cm), ak obľubujete túto veľkosť u nás ju nájdete. Treba však vziať do úvahy, že tieto rozmery sa týkajú celej dĺžky vibrátora, dĺžka vsunuteľná do pošvy je podstatne kratšia.

Vibrácia, ďalšie funkcie

Takmer u každého vibračného produktu je možná ľubovoľná zmena intenzity vibrácie, dokonca si u čoraz väčšieho počtu produktov môžeme vybrať hoci aj viacero rytmov vibrácie pre ďalšie spestrenie sexuálneho zážitku. Sila a rytmus vibrácie sa nastavuje nasledujúcimi spôsobmi: - plynule (gombíkom na otáčanie) - postupne (tlačítkom). Treba tu spomenúť aj multifunkčné stimulátory, ktoré sú okrem vibrácie schopné hoci aj otáčavého, alebo vlnitého pohybu, respektíve pohybu hore – dolu. U týchto produktov sa samozrejme smer a rýchlosť rotácie, alebo rýchlosť pohybu hore – dolu vo všeobecnosti ovláda oddelene od vibrácie.

Materiály, zloženie

Pri zložení materiálu je vždy prioritné zohľadniť citlivosť sliznice/pokožky. Postupom veku, alebo u osôb s citlivou pokožkou je v každom prípade odporúčané vyberať si zo sexuálnych hračiek vyrobených z hypoalergénneho materiálu. Ak je pokožka citlivá, citlivá bude pravdepodobne aj sliznica, preto používaním produktov bez alergénov môžeme predísť mnohým nepríjemnostiam a prvé použitie vibrátora iste nebude nepríjemným zážitkom, ktorý by odradil od ďalšieho používania erotických hračiek. Osoby precitlivelé na latex by si v žiadnom prípade nemali vybrať produkty z gumy, v takýchto prípadoch môže byť alternatívnym riešením tvrdší (plastový) alebo mäkší (želatínový, silikónový) vibrátor. Extra mäkké, na dotyk hodvábne produkty z maximálne realistického materiálu majú tiež vždy veľký úspech. U nás si môžete vybrať aj z produktov tohoto typu pre seba ten najvyhovujúcejší. Patria sem napríklad produkty Nature Skin. Podľa našich skúseností poskytujú tieto vibrátory takmer prirodzený pocit.

Farba a tvar

Pri voľbe maznadla môže byť dôležitým hľadiskom jeho vzhľad. Môže byť totiž dôležité, aby bol na nášho obľúbenca pekný pohľad, alebo aby sa skvel v našej obľúbenej farbe, prípadne aby mal dizajn, ktorý je nám blízky. Aj preto zaisťujeme mimoriadne bohatý výber, ponúkajúc širokú paletu rôznych farieb a foriem. Takto si každý môže nájsť erotickú hračku, najviac vyhovujúcejšiu svojmu vkusu.

Medzi tvarmi nájdete všetko, počnúc klasicky jednoduchým tyčovým vibrátorom, cez obľúbený tvar penisu, až po dizajnové vibrátory (Close2You, Lelo), vtipné (uhorka, kukurica, banán, mrkva atď.), alebo milé (delfín, zajačik, kolibrík, labuť atď.), ale aj vibrátor so špeciálne vypracovaným povrchom (mäkké tŕne, vlny, brázdenie atď.). Nešetrili sme ani farbami, veď keď spomenieme iba niekoľko, napr.: čierna, biela, prírodná, ružová, strieborná, červená, modrá, fialová, zelená atď., výber už ani nemôže byť jednoduchší.

Prehľad materiálov

Produkty zo silikónu:

 • silikón je mimoriadne kvalitný materiál, šetrný ku pokožke
 • má dlhú životnosť
 • je bez vône
 • dá sa ľahko predohriať, respektíve počas používania sa ľahko zohreje na teplotu tela
 • je pružný
 • hodvábne jemný
 • mimoriadne dobre si udrží tvar a farbu
 • odoláva teplu a UV žiareniu
 • neobsahuje phthalat
 • antialergénny
 • hygienický, ľahko sa lubrikuje a čistí
 • materiál šetrný k životnému prostrediu

Produkty z gumy a zo želatínového materiálu:

 • želatínový a gumový materiál je naozaj mnohostranný a preto aj najrozšírenejší a u mnohých najobľúbenejší materiál na výrobu maznadiel
 • mimoriadne pružný
 • odolný
 • rýchlo sa zohreje na teplotu tela
 • najväčší výber farieb a tvarov

Stimulátory z pevnej látky (plastové):

 • jedným z dôvodov ich popularity je, že tento materiál vedie najlepšie vibráciu a tak poskytuje intenzívnejší zážitok, ako jeho mäkší druhovia
 • pevný materiál umožňuje stimuláciu vykonávanú väčšou silou, čo je pri stimulácii bodu G a prostaty veľmi praktické (produkty vyrobené z mäkších materiálov práve pre svoju pružnosť nedokážu poskytnúť takú silnú stimuláciu)
 • všetky plastové produkty sú bez vône
 • hladký povrch sa dá ľahko lubrikovať
 • neobsahuje phthalate
 • hygienický, ľahko sa čistí.

Stimulátory z pevného materiálu so zamatovým povlakom:

 • ich charakteristické vlastnosti sa zhodujú s vlastnosťami stimulátorov z pevnej látky
 • odolné voči UV žiareniu
 • rýchlo sa zohrejú na teplotu tela

Produkty vyrobené z realistických materiálov (Nature Skin, cyber skin, silky skin, loveclone atď.):

 • najexkluzívnejší materiál prekonávajúci všetky ostatné poskytuje realistický pocit
 • bez vône
 • mäkký a zamatovo jemný (pre udržanie jemnosti treba vonkajší povrch ošetrovať ošetrovacím/detským púdrom)
 • dlhá životnosť
 • mimoriadne pružný
 • neobsahuje phthalate
 • odolný voči UV žiareniu
 • dá sa ľahko predohriať, respektíve počas používania sa ľahko zohreje na teplotu tela
 • materiál šetrný k životnému prostrediu

Produkty z latexu:

 • latex je vlastne prírodná guma, materiál s veľmi jemnou štruktúrou
 • všetky latexové produkty sú z výroby ošetrené ochranným púdrom
 • pri používaní týchto stimulátorov sa odporúča používanie lubrikantu (pre pocit väčšieho komfortu)
 • pružný
 • hodvábne jemný
 • rýchlo sa zohreje na teplotu tela
 • keďže je to prírodný materiál, je šetrný k životnému prostrediu
 • hygienický, ľahko sa čistí
 • na ošetrenie latexových produktov ponúkame špeciálne prostriedky (lesklý sprej, čistiaci prostriedok, púder), odporúčame ich používanie pre predĺženie životnosti produktu.

Produkty z akrylu (plast s efektom skla) a zo skla:

 • všetky akrylové a sklenené produkty sú antialergénne
 • bez vône
 • hladký povrch sa dá ľahko lubrikovať
 • vynikajúco vedú vibráciu
 • odolné voči UV žiareniu
 • ľahko sa zohrejú na teplotu tela
 • hygienické, ľahko sa čistia
 • neobsahujú ftaláty